Preskočiť na hlavný obsah

Zdravo

Už dlhodobo sa snažím obmedzovať nezdravé jedlá a žiť tak, aby moje telo mojou životosprávou netrpelo, ale dokázalo ma podržať či už vo vypätých situáciách alebo "len" v prípade rôznych chrípkových období, na ktoré som veľmi náchylná. Pravidelne raňajkujem smoothie a na desiatu si pripravujem rôzne kašičky - či už ovsené alebo nejaký mix s jogurtom. A tieto dva produkty od Elixi.sk mi spríjemňovali jednak prípravu a chuť, ale aj samotný účinok potravy na organizmus.

Raňajkovú zmes od Iswari nájdete v ponuke vo viacerých variantoch. Ja som si zvolila Mango a Baobab. Vonia krásne. Trošku mi trvalo, kým som si zvykla na chuť, no potom to už šlo. Príjemne zasýti a mám istotu, že telu dodávam potrebné látky. Bonus je nízky glikemický index. Používam rôzne - aj s teplým mliekom, dokonca aj so studeným, s jogurtom, ale primiešala som si trošku zmesi aj do kaše či pudingu. Ak máte radi RAW alebo to chcete vyskúšať, takáto zmes je celkom vhodnou voľbou ;-) Zloženie celkom poteší - pohánková krupica, bezlepkový ovos naklíčený, naklíčená pohánka, lucuma, kokosový cukor, mango prášok a baobab. Vonia skôr po mangu. Veľké 800 g balenie, ktoré sa mi míňa celkom pomaly vychádza na 16,33 €.
Milujem ovocné smoothie, do ktorých občas pridám aj nejakú tú zeleninku. Zvykla som si pridávať do každého takéhoto smoothie zelený prášok Blendea Supergreens, ktorý kupujem vždy do zásoby (momentálne míňam už v poradí naše 7. balenie :-)). No každé takéto smoothie je dobré niečim zaliať, inak bude príliš husté. A tak som si zvykla okrem vody pridať aj 50-150 ml nápoja Allnature Aloe Vera Bio

Samotná šťava chutí tak zvláštne, až priam kovovo (ak ste chutnali čisté aloe vera, viete, o čom píšem). V kombinácii s ovocím ju však vôbec necítiť a pritom plní svoju funkciu spoľahlivo. Detoxikuje a zlepšuje imunitu. Nie je to tak dávno, čo sme s manželom dostali virózu - on črevnú a ja horúčky (40-tky). V podstate pre nás z ničoho-nič, takmer 3 dni sme boli odstavení. Potom sme nabehli na pridávanie aloe vera do smoothie nápojov a je to podstatne lepšie. Aj momentálne ochladenie zvládame zatiaľ iba s náznakom vírusov, čo je podstatne lepšie ako predtým. Darmo, kombinácia ovocia, supergreens a aloe šťavy má niečo do seba ;-) A okrem toho sú to rýchle, chutné a výživné raňajky. Pomaly inak už deň ani nezačínam ;-) Iba výnimočne si dám niečo iné ako smoothie či kašu.

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Špaldová bábovka s ovocím

Bábovku som chcela upiecť už dávno, no nejako som sa k tomu neodhodlala. Keď som si prezerala TinkineRecepty.sk a natrafila na recept na špaldovú, povedala som si, že ju musím vyskúšať. Ale trošilililinku som si tento recept prispôsobila podľa svojich chutí :-) Toto je teda inšpirácia od Tinky , ktorá aj mne - laikovi - vyšla na prvýkrát!

BB

O BB sa už toho popísalo a dalo by sa povedať, že už začínajú byť totálne out. Ja mám však svoje dve obľúbené BB-čka. Tým jedným je BB puding. Výborný, chutný puding, jednoducho klasika :-) foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené! Tým druhým je moje najnovšie BB: foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.