Preskočiť na hlavný obsah

Moja tajná izba

V tomto prípade nejde o žiadnu metaforu typu moja tajomná komnata alebo niečo podobné. Ide o môj sen, o izbu v mojej hlave. Ak by sme mali väčší byt alebo ak... jednoducho určite by som chcela izbietku podobného typu. Ak poznáte vyhľadávač FAVI, určite viete, že odolať niektorým veciam je ťažké. A tak aspoň snívam a kombinujem.


Už dlhšie som očarená vintage štýlom nábytku a v tomto duchu by sa niesla aj moja izbička. Detaily nemám premyslené úplne, ale bola by rozdelená asi do 2 častí:

šatníkovej

Dominantou je veľká šatníková skriňa s nádhernými detailami, takmer 2 metrové nástenné zrkadlo s lesklým rámom, pri pohľade do ktorého by zažiaril každý a pohovku, keď ma už kombinovanie oblečenia unaví ;-)a skrášľovacej

Základom mejkap časti izby by bol toaletný stolík so stoličkou a malým zrkadielkom, aby som nemusela odbehovať k tomu nástennému. Keďže moje zásoby kozmetiky sú trošku nadštandardné v pomere s tým, koľko využívam pravidelne, resp. koľko dokáže využiť bežná žena, potrebovala by som aj policu, do ktorej by som dala škatule s líčidlami. Na polici by nesmel chýbať fotorámik a nejaké živé kvety (ideálne v črepníku, nie rezané).
Nálepka s citátom Marilyn Monroe nesmie chýbať pri toaletnom stolíku na stene, aby som sa uistila, že aj keď mi to s líčením až tak nevyjde, stačí úsmev ;-)


Vždy tvrdím: "Ak by sme mali väčší byt, mala by som tam šatník." S malým mejkapovým dodatkom. Máme trojizbový, ktorý nám úplne stačí, ale nikdy nie je zlé snívať... a možno raz sa tieto sny zmenia na skutočnosť ;-)

Komentáre

  1. Krásný wishlist :) Úplně ti rozumím!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujem ;-) U môjho chlapa sa to s porozumením veľmi nestretlo, on by mal svoju tajnú izbietku :-D ešteže ju nemáme kde umiestniť

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.

Prerábka

Keď sme sa pred skoro 8 rokmi nasťahovali do nášho bytu, vedela som, že pár vecí časom budem chcieť meniť. Najviac ma "žrala" kuchynská linka, ktorá bola veľká a zároveň tam bolo málo priestoru. O nej som rozprávala pár rokov. Až kým sme sa konečne minulý rok dokopali k prerábke. A pravdupovediac, netušila som, do čoho vlastne ideme.

10 rokov

16. 8. 2010, deň, keď som sa rozhodla spojiť svoje dve záľuby - kozmetiku a písanie. Nemyslím si, že som v niektorej z týchto oblastí vynikala, len ma to jednoducho bavilo. A baví ma to doteraz. Už 10 rokov. A chcela by som to pekné výročie osláviť s vami! Bez vás by to totiž ani nefungovalo, ale ani nebolo ono. A preto už takto na začiatku - ďakujem, že tu so mnou ste.