Preskočiť na hlavný obsah

Zase sa pochodovalo!

V tomto príspevku som vás informovala o pochode. Boli ste? Ja nie, no sledovala som ho :-) Ako dopadol? 
Pochod sa konal v sobotu 7. júna 2014 v Bratislave. Vstupenkou bolo tričko, ktoré ste si mohli zakúpiť cez svoju AL/ svojho AG, a vlastne si ho ešte stále zakúpiť môžete :-) 
Čo som sa dozvedela z PR materiálu?

AVON Pochodu proti rakovine prsníka symbolizuje vyjadrenie spolupatričnosti ženám trpiacim týmto ochorením. Na Slovensku sa stal tradičným a obľúbeným podujatím, o čom svedčí každoročne narastajúci počet účastníkov. Tento rok si  špeciálne ružové tričko oblieklo a pochodovalo historickým centrom Bratislavy 5.000 ľudí! Podujatie prinieslo množstvo pozitívnej energie, nádeje a aj vďaka podpore pochodujúcich spoločnosť AVON Cosmetics venovala tento rok na boj s rakovinou prsníka historicky najvyššiu sumu – 74 173 EUR.
 
Ružový AVON Pochod odštartoval o 15,00 hod. na námestí Eurovea a viedol historickým centrom Bratislavy. Tisíce účastníkov si obliekli špeciálne tričko, ktorého kúpou prispeli na boj za zdravé prsia. Spolu s ostatnými pochodovali aj známe tváre projektu AVON proti rakovine prsníka: Nora Beňačková, Braňo „Bruno“ Ciberej, Beáta Dubasová, Karin Habšudová, Alena Heribanová, Jana Kirschner, Henrieta Mičkovicová, Petra Polnišová, Hana Rapantová, Ada Straková, Zlatica Puškárová, Kveta Horváthová, Roman Juraško a špeciálny hosť, topmodelka Daniela Peštová.
Spoločnosť AVON Cosmetics prostredníctvom svojho projektu AVON proti rakovine prsníka odovzdala na podujatí darovacie šeky v doteraz najvyššej sume 74 173 EUR nasledovným organizáciám, ktoré sa zaoberajú problematikou rakoviny prsníka:
 
·         Liga proti rakovine SR, ktorú zastupovala jej prezidentka MUDr. Eva Siracká DrSc., bola podporená sumou 19 300 EUR. Darované prostriedky sú určené na projekty a aktivity zamerané na boj proti rakovine prsníka:
1. Finančná podpora organizácie verejnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine - Deň narcisov.
2. Finančná podpora edukačných a voľno-časových aktivít v Centrách pomoci Ligy proti rakovine; personálne zabezpečenie Linky pomoci Ligy proti rakovine v oblasti problematiky rakoviny prsníka ako aj na psychosociálnu podporu a pomoc onkologickým pacientom.
 
·         Občianske združenie Zdravá žena, ktorú zastupoval jej predseda Doc. MUDr. Vladimír Bella, PhD., bola podporená sumou 54 873 EUR. Darované finančné prostriedky budú použité na zabezpečenie organizácie a usporiadanie prednášok zaisťujúcich osvetu v oblasti prevencie a diagnostiky nádorových ochorení prsníka.

V rámci sprievodného programu vystúpili známe tváre projektu AVON proti rakovine prsníka, špeciálny hosť – topmodelka Daniela Peštová a tiež slovenskí speváci a hudobné skupiny. Účastníci AVON Pochodu si mohli vychutnať vystúpenia Jany Kirschner, Pavla Hammela, Roba Pappa a Bystríka, Starmanie, Campana Batucada – bubnovej show a ďalších.
Najsilnejším a najemotívnejším momentom celého podujatia bol tradičný „akt spolupatričnosti“. Tisíce ružových balónov zaplavili nebo nad námestím na znak podpory žien, ktoré s rakovinou prsníka bojujú, tých, ktorým sa nad ňou podarilo zvíťaziť a ďalších, ktoré svoj boj prehrali.
Vstupenkou na podujatie bolo ružové Tričko proti rakovine prsníka 2014, ktorého kúpou každý pochodujúci prispel na konto verejnej zbierky AVON proti rakovine prsníka. Všetky vyzbierané finančné prostriedky z podujatia budú venované na aktivity a projekty zamerané na boj proti tejto zákernej chorobe.
„Teší nás, že AVON Pochod sa na Slovensku stáva obľúbeným podujatím a každým rokom narastá počet ľudí, ktorí sa chcú zapojiť a pomôcť tak ženám trpiacim rakovinou prsníka. Osveta o prevencia je pri tejto chorobe nesmierne dôležitá a úspešne sa nám ju darí šíriť aj touto cestou,“ uviedla Alena Pytlíčková, riaditeľka pre PR a reklamu ČR a SR,  AVON Cosmetics.  

Vyzerá to dobre, nie? 


Ružová sa niesla Bratislavou a ľudia sa zišli, aby podporili dobrú vec. Už viackrát sme si mohli všimnúť, že Slováci sa vedia zmobilizovať, keď im to stojí a to! A tým nemyslím nejakú odmenu, ale jednoducho pomoc a vyjadrenie svojho názoru.
Na záver by som rada dodala - nepodceňujte žiadne preventívne prehliadky. Ja sama sa ich dosť obávam, a keď viem, že mi majú robiť odber krvi, je mi zle pomaly celý čas dopredu a odber mi robia poležiačky, ale aspoň viete, ako na tom ste a nepripravíte tak sebe či blízkym nemilé prekvapenie. Majte sa rady aj touto formou! :-) 

Prajem vám pekný deň ;-)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.

Prerábka

Keď sme sa pred skoro 8 rokmi nasťahovali do nášho bytu, vedela som, že pár vecí časom budem chcieť meniť. Najviac ma "žrala" kuchynská linka, ktorá bola veľká a zároveň tam bolo málo priestoru. O nej som rozprávala pár rokov. Až kým sme sa konečne minulý rok dokopali k prerábke. A pravdupovediac, netušila som, do čoho vlastne ideme.

10 rokov

16. 8. 2010, deň, keď som sa rozhodla spojiť svoje dve záľuby - kozmetiku a písanie. Nemyslím si, že som v niektorej z týchto oblastí vynikala, len ma to jednoducho bavilo. A baví ma to doteraz. Už 10 rokov. A chcela by som to pekné výročie osláviť s vami! Bez vás by to totiž ani nefungovalo, ale ani nebolo ono. A preto už takto na začiatku - ďakujem, že tu so mnou ste.