Preskočiť na hlavný obsah

Zmena stravovacích návykov

Minulý týždeň, keď som mala PMS a (prepáčte za výraz, ale naozaj to tak bolo) žrala som všetko, čo malo v sebe cukor, čo sa okolo mňa vôbec pohlo, a občas ani nemuselo, aj sama som si vzala a kúpila. Rozhodla som sa pre zmenu. Nejde len o to, že sa blíži svadba (ešte necelých 7 mesiacov a budem pani :-D), ale aj ja som sa necítila dobre vo vlastnej koži. Som dosť psychicky vyčerpaná a chýbajúcu energiu som dopĺňala cukrom v krvi.
Začala som sa aj zdravšie stravovať. Dnes som po prvýkrát ochutnala Wellness koktail od Oriflame a nezjedla som nič sladké. Chutil celkom dobre, robila som si ho s mliečkom, no o tom viac nabudúce ;-) Teda, po dlhšej dobe užívania.
Dnes som si spravila takúto večeru:
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Podobný šalát si často robíme s mojim drahým, keď sme spolu a v ostatnom čase som si ho začala robiť aj doma. Čo v ňom je? Buď ľadový šalát alebo čínska kapusta, krabie tyčinky, mozarella alebo balkánsky syr, biely jogurt alebo smotana a ryžové chlebíky. Všetko zmiešame dokopy a máme večeru. Ok, zjedla som dve porcie, ale myslím si, že ide o celkom zdravú večeru ;-)
A ako sa cítim po prvom koktaile? Nemám chuť na sladké (ale nemám ani PMS :-D) a cítim sa celkom energicky, až tak, že si idem zacvičiť 30 day shred! :-)

Komentáre

 1. fajnotka :) a radšej dve porcie zdravej večery ako sladkosti, to si aspoň hovorím ja sama :D

  dawnielicious.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. :DD Kati, ty si exot, zas zdrave to je , i ked kalorii to ma tiez dost :) mozarella je mnamka, len radsej by som si dala nieco normalne co ta zasyti tak o 17h vecer ale nezjedla by som toho vela, lebo tie chlebiky ryzove nezasytia, a zas kazdy vecer mozarella atd, to by bola draha dieta, aj ked ty teda dietu nepotrebujes

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak jasné, že nie každý večer, a jedla som to o pol 5 :-)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.

Prerábka

Keď sme sa pred skoro 8 rokmi nasťahovali do nášho bytu, vedela som, že pár vecí časom budem chcieť meniť. Najviac ma "žrala" kuchynská linka, ktorá bola veľká a zároveň tam bolo málo priestoru. O nej som rozprávala pár rokov. Až kým sme sa konečne minulý rok dokopali k prerábke. A pravdupovediac, netušila som, do čoho vlastne ideme.

10 rokov

16. 8. 2010, deň, keď som sa rozhodla spojiť svoje dve záľuby - kozmetiku a písanie. Nemyslím si, že som v niektorej z týchto oblastí vynikala, len ma to jednoducho bavilo. A baví ma to doteraz. Už 10 rokov. A chcela by som to pekné výročie osláviť s vami! Bez vás by to totiž ani nefungovalo, ale ani nebolo ono. A preto už takto na začiatku - ďakujem, že tu so mnou ste.