Preskočiť na hlavný obsah

Ball dress code for LADIES =)

Nastala plesová sezóna a možno sa mnohé z vás chystajú aj so svojim partnerom na nejaký ples. Možno viete, možno len tušíte, a preto som sa rozhodla spísať dokopy DRESS CODE for LADIES. Pre istotu =)

1. ŠATY
Mali by ste mať dlhú večernú róbu. Koktejlky sú neprípustné! Nemali by byť biele (táto farba je "vyhradená na svadbu" :)), sukňa by mala byť široká. Na veľmi formálnu udalosť by mali byť zahalené aj ramená, inak môžete mať šaty bez rukávov/ramienok. Pokojne si vezmite šaty s výstrihom. Farbu, materiál a strih ponechajte fantázii alebo svojmu vkusu =)
Nezabudnite na pančušky!

2. TOPÁNKY
Vyvarujte sa sandálikov, príp. otvorených špičiek. Na ples sú vhodné uzavreté topánky na vysokom podpätku. Topánky by mali ladiť s kabelkou alebo s celkovým outfitom. Ideálnou voľbou, ktorou nič nepokazíte, je čierna.

3. KABELKA
Malá listová alebo tzv. plesová kabelka. Veľké tašky sú zakázané! Ideálne by mala znova ladiť so šatami :)

4. RUKAVIČKY
Veľmi efektné sú dlhé rukavičky. Prstene sa nosia pod rukavičkami, náramky na rukavičkách. Vhodné sú biele, čierne alebo vo farbe šiat. Pri pití, napr. šampanského, ich majte na sebe, pri jedle si ich dajte dole.

5. ŠPERKY
Vezmite si to najlepšie, čo doma máte :) resp. to, čo sa farebne hodí k šatám. Naj sú drahé kovy - zlato, príp. diamanty, ale aj Swarovski. Dámy nesmú mať na sebe hodinky, toto je plesová záležitosť pánov.


koláž som vytvorila cez www.polyvore.com
šaty: Valentino
kabelka: Valentino
topánky: Christian Louboutin
šperky: Swarovski
beauty: Rimmel London


Chystáte sa túto sezónu na ples? :)


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.

Prerábka

Keď sme sa pred skoro 8 rokmi nasťahovali do nášho bytu, vedela som, že pár vecí časom budem chcieť meniť. Najviac ma "žrala" kuchynská linka, ktorá bola veľká a zároveň tam bolo málo priestoru. O nej som rozprávala pár rokov. Až kým sme sa konečne minulý rok dokopali k prerábke. A pravdupovediac, netušila som, do čoho vlastne ideme.

10 rokov

16. 8. 2010, deň, keď som sa rozhodla spojiť svoje dve záľuby - kozmetiku a písanie. Nemyslím si, že som v niektorej z týchto oblastí vynikala, len ma to jednoducho bavilo. A baví ma to doteraz. Už 10 rokov. A chcela by som to pekné výročie osláviť s vami! Bez vás by to totiž ani nefungovalo, ale ani nebolo ono. A preto už takto na začiatku - ďakujem, že tu so mnou ste.