Preskočiť na hlavný obsah

Keď musíš, tak musíš! Ale čo je veľa, to je veľa!

V piatok som bola v Košiciach na koncerte Piotra Rubika. Bol to famózny zážitok, jeho hudbu mám od minulého roka, keď som bola na prvom koncerte, neskutočne rada. 
Pri odchode som však kvôli davom ľudí nestihla jednu z dosť dôležitých potrieb. A tak nejak som sa dostala aj na vlakovú stanicu. Renovujú ju, a oceňujem, že už ani tak nepáchne. 
A tak som išla k verejnej toalete. Krásna, čistá, porovnateľná s tou v hoteli DoubleTree by Hilton. Ale 50 centov za jedno použitie??? 
Akože haló!!! Sme na východe Slovenska. Keby som nebola v núdzi, tak tam tú 50centovku, pretože automat nevydáva, ani nehodím. Oceňujem, že sa konečne o tú stanicu začali starať, pretože sa tam denne premelie kopec ľudí, ale v starej mene 15 korún za vycikanie sa? To by už mohli rovno aj v nákupných centrách vyberať poplatok za toaletu... hoci viem o niektorých, kde to takto funguje a tiež sa mi pri tom zastavuje rozum. To tam už tie nové toalety ani nemuseli robiť, veď keď sa ponáhľam na vlak tak mi nezáleží na luxusnom prostredí toalety, ale na tom, aby tam bolo čisto a aby tam nejako nezapáchalo.

Aj vám sa zdá 50 centov za toaletu veľa? 30 centov som ešte ochotná dať, a doteraz (pred renováciou) to tak bolo, ale teraz už niektorí naozaj nevedia, koľko za svoje "služby" pýtať....

Komentáre

  1. No priznam sa je to az privela podla mna... ale aspon je tam krajsie a tak. to ked ja v Nitre nestiham dostkrat si premyslim ci idem na verejne bo smrdi uz zdialky 5 metrov mam dojem...a cena je tam tusim 20 centov, neviem davno som nebola moznoze uz zvysili taxu:D ale napriklad v nitre v Tescu pytaju a este sa pyta na malu alebo velku, velka stoji viac...ale hadam ma nepojde kontrolovat ci cikam alebo kakam:D radsej prejdem cez cestu a idem do Mlynov zadara...niezeby som bola skrt ale naco platit ked inde nemusim...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Som rada, že nie som sama, ktorej to príde divné a prehnané :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. doposiaľ čo som navštívila verejné toalety najviac ma stála 1 a naozaj mi príde smiešne keď niekde ešte vyberajú aj osobitne za použitie len umývadla...

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.

Prerábka

Keď sme sa pred skoro 8 rokmi nasťahovali do nášho bytu, vedela som, že pár vecí časom budem chcieť meniť. Najviac ma "žrala" kuchynská linka, ktorá bola veľká a zároveň tam bolo málo priestoru. O nej som rozprávala pár rokov. Až kým sme sa konečne minulý rok dokopali k prerábke. A pravdupovediac, netušila som, do čoho vlastne ideme.

10 rokov

16. 8. 2010, deň, keď som sa rozhodla spojiť svoje dve záľuby - kozmetiku a písanie. Nemyslím si, že som v niektorej z týchto oblastí vynikala, len ma to jednoducho bavilo. A baví ma to doteraz. Už 10 rokov. A chcela by som to pekné výročie osláviť s vami! Bez vás by to totiž ani nefungovalo, ale ani nebolo ono. A preto už takto na začiatku - ďakujem, že tu so mnou ste.