Preskočiť na hlavný obsah

Happy Birthday!

Ocko má v piatok (26. 10) narodeniny, ale keďže nebudem doma, tak som mu čosi pripravila skôr :)

Takže čo som použila?
- čoko tortový korpus (3 pláty v balení)
- vanilkový puding creme ole
- jahodový džem
- čokoládová plnka Dr. Oetker
- 2 x šľahačka na šľahanie
- 2 x stužovač šľahačky
- holandské kakao na posypanie
- vytrihnuté písmenká z papiera

celkové náklady - cca 6 - 7 €Na tanier som dala prvý korpus a natrela som ho džemom. Na to som naniesla vanilkový puding a pritlačila druhý korpus. Na ten som naniesla čokoládový krém a na to posledný korpus. Celú tortu som natrela vrstvou šľahačky a dala do chladničky. Medzi tým som z papiera povystrihovala písmenká. Potom som vybrala tortu z chladničky a položila písmenká navrch. Obsypala som vrch holandským kakaom a potom som písmenká odstránila pinzetou a torta putovala rovno do chladničky.
O dve hodinky sme už hodovali. Musím však povedať, že chutila omnoho lepšie, ako vyzerala... zrejme som to prehnala s množstvom krémov, ale bola výborná!
A teraz foto :)

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené! Ako hovorím, vyzerala horšie, ako chutila ... :(

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Špaldová bábovka s ovocím

Bábovku som chcela upiecť už dávno, no nejako som sa k tomu neodhodlala. Keď som si prezerala TinkineRecepty.sk a natrafila na recept na špaldovú, povedala som si, že ju musím vyskúšať. Ale trošilililinku som si tento recept prispôsobila podľa svojich chutí :-) Toto je teda inšpirácia od Tinky , ktorá aj mne - laikovi - vyšla na prvýkrát!

Deň "D"

Tak a je to tu. Pokúsim sa zdokumentovať náš svadobný deň :-) Samozrejme, nevnímala som všetko, ale väčšinu áno a užívala som si to plnými dúškami :-) Výzdobu sme mali ladenú do marhuľkovo-zlato-biela a z kvetov to boli ruže :-) Tak ako prebiehal tak dlho očakávaný deň? ZDROJ

Adventný kalendár

Pre mňa ako kozmetickú maniačku bolo ťažké odolať tým nádherným adventným kalendárom najrôznejších značiek. No povedala som si, že mám toho dosť, tie peniaze viem minúť aj inak a aspoň nebudem tvoriť ďalší zbytočný odpad.  Klasickým sladkým kalendárom sa snažím vyhýbať, pretože na sladké mám slabosť a ak by už bol nejaký doma, nedopadlo by to najlepšie (zuby a váha by sa mi zaručene nepoďakovali).  A tak som sa tohto roku rozhodla inak. Na každý deň v advente som vybrala nejaké poučenie, citát, radu. Niektoré sú upravené a prispôsobené, iné sú z mojej hlavy. Viem, že by sa dalo určite vymyslieť aj niečo lepšie a efektívnejšie. Snažila som sa nepísať ich príliš premotivovane, ale tak, aby boli realizovateľné v bežnom živote. Tak, aby som (a ak sa rozhodnete ísť do toho so mnou, tak SME) mala (MALI) pokojné, radostné nielen Vianoce, ale aby sme takto postupne menili svoj postoj a správali sa ohľaduplne po celý rok. Tieto riadky budem postupne od 1. do 24. 12. uverejňovať aj na moje