Preskočiť na hlavný obsah

Happy Birthday!

Ocko má v piatok (26. 10) narodeniny, ale keďže nebudem doma, tak som mu čosi pripravila skôr :)

Takže čo som použila?
- čoko tortový korpus (3 pláty v balení)
- vanilkový puding creme ole
- jahodový džem
- čokoládová plnka Dr. Oetker
- 2 x šľahačka na šľahanie
- 2 x stužovač šľahačky
- holandské kakao na posypanie
- vytrihnuté písmenká z papiera

celkové náklady - cca 6 - 7 €Na tanier som dala prvý korpus a natrela som ho džemom. Na to som naniesla vanilkový puding a pritlačila druhý korpus. Na ten som naniesla čokoládový krém a na to posledný korpus. Celú tortu som natrela vrstvou šľahačky a dala do chladničky. Medzi tým som z papiera povystrihovala písmenká. Potom som vybrala tortu z chladničky a položila písmenká navrch. Obsypala som vrch holandským kakaom a potom som písmenká odstránila pinzetou a torta putovala rovno do chladničky.
O dve hodinky sme už hodovali. Musím však povedať, že chutila omnoho lepšie, ako vyzerala... zrejme som to prehnala s množstvom krémov, ale bola výborná!
A teraz foto :)

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!

foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené! Ako hovorím, vyzerala horšie, ako chutila ... :(

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zlyhala som?

Každým dňom môj obdiv, rešpekt a úcta k matkám stúpa, no oveľa viac si vážim hlavne tú svoju mamu. Hovorí sa, že tehotenstvo je jedna veľká hormonálna búrka. U mňa to bolo pokojné obdobie bez nevoľností, bez prežierania sa. Obdobie, kedy som mala najkrajšiu pleť, najhustejšie vlasy a najpevnejšie nechty bez toho, aby som sa nejako snažila. Hovorí sa tiež, že pôrod a obdobie po pôrode sú veľká búrka, a to sa teda prejavilo už aj na mne. A poriadne. Keď sa ma približne pred rokom švagor opýtal, či sa bojím pôrodu, povedala som mu, že nie, lebo očakávam, že to bude bolieť a nebude to jednoduché. V našom prípade to bolo dosť komplikované a len vďaka prítomným zdravotníkom sa to neskončilo tragicky pre oboch. Vtedy som tiež švagrovi povedala, že sa bojím toho, čo príde po tom. A veru, tak aj bolo. Strach dostal úplne iný rozmer.

Prerábka

Keď sme sa pred skoro 8 rokmi nasťahovali do nášho bytu, vedela som, že pár vecí časom budem chcieť meniť. Najviac ma "žrala" kuchynská linka, ktorá bola veľká a zároveň tam bolo málo priestoru. O nej som rozprávala pár rokov. Až kým sme sa konečne minulý rok dokopali k prerábke. A pravdupovediac, netušila som, do čoho vlastne ideme.

10 rokov

16. 8. 2010, deň, keď som sa rozhodla spojiť svoje dve záľuby - kozmetiku a písanie. Nemyslím si, že som v niektorej z týchto oblastí vynikala, len ma to jednoducho bavilo. A baví ma to doteraz. Už 10 rokov. A chcela by som to pekné výročie osláviť s vami! Bez vás by to totiž ani nefungovalo, ale ani nebolo ono. A preto už takto na začiatku - ďakujem, že tu so mnou ste.