svadba

Ako z rozprávky... alebo ani nie?

15:58

Ak máte vážnejší vzťah, možno by ste sa už radi posunuli niekam ďalej (manželstvo, rodina alebo spoločné bývanie). Možno čakáte na nejakú romantickú večeru, keď si váš partner kľakne a ukáže vám škatuľku. Tajne mu (márne) podsúvate časopisy so svadobnou tematikou, aby mu to došlo. Možno čakáte prsteň na romantickej dovolenke pri západe slnka alebo v hotelovej izbe budete mať vydláždenú cestu lupienkami a v strede izby bude ten váš stáť v srdci zo sviečok a v rukách držať škatuľku. Priznajme si to, každá žena má rada romantiku! 
wedding bride and groom couple doll with will you marry me colorful plastic letterpress Stock Photo - 15329078
zdroj
S Dávidom sme sa dali dokopy v novembri 2007. Pravdupovediac, už sme sa dosť rozprávali o budúcnosti a čakala som, čo a ako to spraví. Nič sa nekonalo. OK, možno sa ešte necíti, ale ja by som sa už aj cítila... a začínala som byť nespokojná. 
Počas mojich prvých učiteľských jarných prázdnin sme sa vybrali na prekrásny výlet do Piešťan, o ktorom som písala tu. Po náročnej niekoľkohodinovej ceste vlakom nás čakalo brodenie sa s batožinou v snehovej čapanici k taxíku a potom k hotelu. Veci sme zložili a Dávid začínal byť nejaký nervózny. Silou mocou totiž chcel, aby sme hneď v ten deň (dokonca o hodinu) išli na Mohylu. Mne sa to veľmi nepozdávalo, bola som unavená a uzimená a nemám rada behanie hore dole, hlavne keď neviete čo a ako, ale pristala som. Prišli sme autobusom do Brezovej pod Bradlom a vyšliapali sme hore na Mohylu. 
Bola to náročná túra najmä kvôli snehu a zime. Vyšli sme až na vrchol Mohyly, trošku sme sa tam poobšmietali a ja už som chcela ísť naspäť. Bolo mi veľmi zima a už som začínala mať aj mokré nohy :-( No on stále stál. Vytiahol bonbonieru, že si mám vziať. Vôbec som nemala chuť na sladké, ale dala som si a znova som požadovala, aby sme už KONEČNE išli domov. Potom povedal, že si mám dať ešte jeden cukrík, povedala som, že nechcem, ale prišla som.. no a dostala som do ruky škatuľku :-) Malú červenú s prstienkom. 
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
foto - archív autorky. Všetky práva vyhradené!
Túto situáciu som si predstavovala mnohokrát. Nikdy som si však nemyslela, že sa budem štverať na horu v zimušnom turistickom oblečení a budem unavená, premrznutá a nervózna :-D Môj drahý sa tak postaral o nezabudnuteľnú chvíľku. Aj veta "Vezmeš si ma?" dostala iný rozmer :-) Už sme viac ako pol roka zasnúbení, no často spomíname práve piešťanský výlet :-). O túto zmenu v našom vzťahu sme sa, samozrejme, najprv podelili s rodinou, priateľmi a blízkymi. A po polroku po vzájomnej dohode sme to zverejnili aj na facebooku :-D A je to vonku! :-D Som rada, že ma nikdy, ani po takmer 6 rokoch neprestal prekvapovať ;-)
Musím sa priznať, veľmi sa mi páčili Zuzkine články o prípravách a inšpirovala ma, takže si pravdepodobne na mojom blogu prečítate niečo o svadobných prípravách ;-) Ak budete mať záujem ;-)

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Jáj akosi sa všade zosvadobnieva:)) Kamaráti mali svadbu cez víkend, v septembri idem sesternici na svadbu a dnes mi oznámila dátum svadby aj jedna z naj kamošiek. Gratulujem Kati! Kedy mám čakať predsvadobné príspevky?;))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No, pôvodne som aj tento chcela zverejniť až niekedy o pol roka :-D Ale tak čoskoro budem postupne pomaly pridávať nejaké články :-) Verím, že pobavia ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. a ĎAKUJEM :-) skoro by som zabudla :-D aká som nezdvorilá :-(

  OdpovedaťOdstrániť
 4. po 5 a pol roku,uz bol najvyssi cas chlape :D Sa tesim na vase svadobne pripravy, kedy asi bude svadba? Gratulujem, ste krasny par!!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ďakujeme :-) Hehe, no rozhýbal sa :-D Pomaly, ale isto a celkom sa teší, tak uvidíme, čo to bude až to bude :-D Svadba bude v máji 2014 ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. asi vieš, že mám rada váš príbeh zoznámenia sa a teraz mám rada aj váš príbeh zásnub :) je to krásne, tiež som liezla na mohylu v takom počasí, ale nikto ma nežiadal o ruku bol to školský výlet :D z toho opisu som mala až zimomriavky...budem prípravy pozorne sledovať a želať všetko dobré :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, Majka :-) Teraz v podstate stagnujeme, akurát premýšľam nad zoznamom hostí, kombináciami, aktivitami a pod. :-) Najväčšie prípravy prebehnú cca od toho januára ;-)

   Odstrániť