teacher

Exkurzia v Matici slovenskej v Martine

15:06

Takmer pred mesiacom (26.9.2013) som bola na svojej druhej exkurzii. Prvá bola minulý školský rok v júni v Oswienčime. Tentokrát sme sa vybrali po stopách slovenského jazyka a zavítali sme do historickej budovy Matice slovenskej v Martine. Po prvýkrát odkedy som skončila univerzitu som počula slová ako pluskvamperfektum a pod, takže si myslím, že úrovňou to bolo trošku vyššie ako pre strednú odbornú školu, ale prednáška bola veľmi zaujímavá. A predášajúcej dosť trvalo, kým si uvedomila, že ja nie som ďalšia žiačka, ale pedagogický doprovod :-D (toto sa mi stáva pomerne často). Čo nás čakalo v Matici?
Matica slovenská
ZDROJ

Absolvovali  prednášku Pochvalné slovo na slovenský spisovný jazyk o vývoji spisovného jazyka na našom území od dôb Veľkej Moravy, cez bernolákovčinu a slovenčinu štúrovskej generácie až po súčasnú jazykovú prax. Bola to prezentácia zaujímavých jazykových problémov pre študentov SŠ. Po odbornej prednáške študenti navštívili literárnu expozíciu múzea. Asi trikrát som ďakovala prednášajúcej, že to s nami vydržala... ale inak to bolo OK ;-)
A na záver fotky :-) Ako dôkaz ;-)


"Ďakujeme za trpezlivosť a skvelú prednášku." :-) 

celé osadenstvo
Mám rada takéto akcie - niežeby som sa rada ulievala zo školy, ale mám pocit, že žiaci potom toho učiteľa inak vnímajú a budú mať aj iné spomienky ako to, že sa celý čas iba sedelo v škole. Na druhej strane je to značná zodpovednosť, ale to už ide ruka v ruke s pôžitkom z inej výučby ;-)

You Might Also Like

0 komentárov