teacher

My first year in teacher's career's over!

8:49

A ja tomu nemôžem uveriť! Presne si pamätám ako som pred rokom posielala stovky žiadostí, a nakoniec bola len na dvoch pohovoroch, ktoré sa aj tak skončili tak, že sa mi neozvali. Potom som sa dopočula, že v našom malom mestečku (o čom som ani nesnívala) majú voľné miesto presne na moju pozíciu - učiteľ ANJ. Po mnohých neúspešných telefonátoch (= nikto to tam nezdvíhal), som sa do školy vybrala osobne, slovo dalo slovo a koncom augusta 2012 som podpísala zmluvu :) 
Nevedela som, čo ma čaká, ale bola som plná elánu a nadšenia. Na kolegov a žiakov som si celkom rýchlo zvykla. Netvrdím o sebe, že som bezchybná, predsa len, v mnohom sa ešte stále len učím ako učiť :-D Ale snažím sa :)
Rok zbehol poriadne rýchlo. Naučila som sa mnoho vecí, okrem iného aj poriadne sa ovládať (kto ma pozná, vie, že mi nebolo treba veľa a ľahko som vybuchla) :-D
Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a moja zmluva je predĺžená (aj keď znova len na dobu určitú, predsa len, je to super!), a tak mám prvé veľké prázdniny ako učiteľka :) 

foto z http://3.bp.blogspot.com/-pXeeepAaQNQ/T9T5v_JALVI/AAAAAAAAAXw/xYzQQt2wM7Q/s1600/schools+out.jpg

Verte mi, už som ich aj potrebovala, keďže v ostatnom čase som sa cítila ako citrón. Napriek všetkému mám svoje povolanie rada, hoci učím veľmi krátko a prihodiť sa môže čokoľvek. Nepatrím k tým, ktorí sa radi bezdôvodne sťažujú, no zas sa mi ani nepáči, keď niekto hovorí, aké super je byť učiteľom, a že to nemá žiadne nevýhody :) Veď nech si to ten niekto vyskúša a potom budem brať jeho názor ako adekvátny a relevantný ;-)
Od septembra by som mala konečne učiť aj môj druhý predmet - SJL, takže sa teším ;-)
Každopádne! Leto sa chystám poriadne si užiť! Či už pri knižke, na turistike, alebo na svadbách, ktoré nás čakajú ;-)

Krásne a slnečné prázdniny vám prajem!

You Might Also Like

0 komentárov