Články

Ball dress code for LADIES =)

19:55

Nastala plesová sezóna a možno sa mnohé z vás chystajú aj so svojim partnerom na nejaký ples. Možno viete, možno len tušíte, a preto som sa rozhodla spísať dokopy DRESS CODE for LADIES. Pre istotu =)

1. ŠATY
Mali by ste mať dlhú večernú róbu. Koktejlky sú neprípustné! Nemali by byť biele (táto farba je "vyhradená na svadbu" :)), sukňa by mala byť široká. Na veľmi formálnu udalosť by mali byť zahalené aj ramená, inak môžete mať šaty bez rukávov/ramienok. Pokojne si vezmite šaty s výstrihom. Farbu, materiál a strih ponechajte fantázii alebo svojmu vkusu =)
Nezabudnite na pančušky!

2. TOPÁNKY
Vyvarujte sa sandálikov, príp. otvorených špičiek. Na ples sú vhodné uzavreté topánky na vysokom podpätku. Topánky by mali ladiť s kabelkou alebo s celkovým outfitom. Ideálnou voľbou, ktorou nič nepokazíte, je čierna.

3. KABELKA
Malá listová alebo tzv. plesová kabelka. Veľké tašky sú zakázané! Ideálne by mala znova ladiť so šatami :)

4. RUKAVIČKY
Veľmi efektné sú dlhé rukavičky. Prstene sa nosia pod rukavičkami, náramky na rukavičkách. Vhodné sú biele, čierne alebo vo farbe šiat. Pri pití, napr. šampanského, ich majte na sebe, pri jedle si ich dajte dole.

5. ŠPERKY
Vezmite si to najlepšie, čo doma máte :) resp. to, čo sa farebne hodí k šatám. Naj sú drahé kovy - zlato, príp. diamanty, ale aj Swarovski. Dámy nesmú mať na sebe hodinky, toto je plesová záležitosť pánov.


koláž som vytvorila cez www.polyvore.com
šaty: Valentino
kabelka: Valentino
topánky: Christian Louboutin
šperky: Swarovski
beauty: Rimmel London


Chystáte sa túto sezónu na ples? :)


You Might Also Like

0 komentárov